نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: شرایط بد اقتصادی و سایه افسردگی بر جامعه ایران

4444
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

شرایط بد اقتصادی و سایه افسردگی بر جامعه ایران

متاسفانه شرایط کنونی به خصوص تورم افسار گسیخته و بیکاری جوانان منجر به افزایش افسردگی در جامعه شده است متاسفانه سیاستهای کلی رسانه ها به خصوص صدا و سیما در ایجاد عمدی فضای یاس در جامعه مزید بر علت شده و چون بنزینی بر خاکستر جامعه باعث شعله ور تر شدن بحران افسردگی شده است وقایع اخیر هم انفجاری از خشم نهفته جامعه جان به لب رسیده بود.
    حال سوال اصلی این هست چگونه می توانیم در چنین شرایطی امید و انگیزه مان را از دست ندهیم؟
    از دوستان و مشاوران خواهشمند است راهکارهای مقابله با بی انگیزگی و یاس را در چنین شرایطی برای همه توضیح دهند از مشارکت تمامی اعضاء پیشاپیش کمال تشکر و امتنان را دارم.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

2. 3 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : شرایط بد اقتصادی و سایه افسردگی بر جامعه ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    متاسفانه شرایط کنونی به خصوص تورم افسار گسیخته و بیکاری جوانان منجر به افزایش افسردگی در جامعه شده است متاسفانه سیاستهای کلی رسانه ها به خصوص صدا و سیما در ایجاد عمدی فضای یاس در جامعه مزید بر علت شده و چون بنزینی بر خاکستر جامعه باعث شعله ور تر شدن بحران افسردگی شده است وقایع اخیر هم انفجاری از خشم نهفته جامعه جان به لب رسیده بود.
    حال سوال اصلی این هست چگونه می توانیم در چنین شرایطی امید و انگیزه مان را از دست ندهیم؟
    از دوستان و مشاوران خواهشمند است راهکارهای مقابله با بی انگیزگی و یاس را در چنین شرایطی برای همه توضیح دهند از مشارکت تمامی اعضاء پیشاپیش کمال تشکر و امتنان را دارم.
    سلام
    واقعاتو این اوضاع چیزی به ذهنم نرسید جز اینکه واسه گرفتن انگیزه وامید بریم زندگی اشخاصی روکه هیچی نداشتن واز صفر شروع کردن مطالعه کنیم ... واینکه سعی کنیم اخبار چه داخلی وچه خارجی گوش نکنیم ونبینیم چون معمولا خبر های متاسف کننده وناامید کننده دارن وذهن رو ناآروم میکنن به طور مثال خود من وقتی خونه هستم ناچارا مجبورم یه سری اخبار رو بشنوم که خب مشغولیت ذهنی وناامیدیم روچند برابر میکنه نسبت به وقتی که خونه نیستم وسعی میکنم سراغ اخبار و.. نرم والان یه مدت زیادی هم هست که حتی فیلم وسریال هم نگاه نمی کنم چون اونا هم تاثیرات خودشونو دارن وفیلم ،سریالای ایرانی هم معمولا داستانای غم انگیز داره حتی طنزشون هم طنز تلخ هست خیلی جاها ...
    ویرایش توسط daryak : 12-27-2019 در ساعت 10:46 PM
    امضای ایشان
    تنها چیز غیر ممکن درجهان خود کلمه غیر ممکن است.

منی که، نام شراب ازکتاب می شستم

زمانه چنان کرد،که کاتب دکان میفروش شدم

4. 3 کاربران زیر از daryak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام

سپاس از تاپیک جذاب وزیبای شما

بله عوامل فوق جمله عوامل بروز تشویش و نگرانی در اجتماع هستند !

اما موضوع تکامل روحیه درجهت مثبت و با ذوق اندیشی دراین شرایط خوب یک حالت کلی نیست که نیاز به اقدام های کلی باشه !

به عبارتی کارت اعتباری نیست که یک شبه مصدود ویک روزه کارت های جدید توسط بانک عرضه بشن !
    برای مثال : موضوع تشویش و فسردگی از شرایط فعلی دربستر اجتماع یک حالت کل داره اما حفظ روحیه در این شرایط یک بستر جزعی ایجاد کرده
    جزئیاتی که تک تک افراد رو درگیر کرده !! جزئیات به صورت زیر بارم بندی میشن

1 اقتصاد مردم ( توانایی هرفرد در قدرت خرید )
    2 نیاز های اساسی مردم ( گوناگونی بیماری ها و نادر بودن دارو و... )
    3 نبودن بستر اشتغال متناسب با حرفه ها ( بیکاری )
    4 گرانی روز افزون در کالا ها و...............!!
    5 تقاضای زیاد و عرضه ی کم.
    6 الی آخر.....................!!

خوب تا الان بعضی از افراد خواه یا ناخواه نمیتونند شرایط رو کنترل کنند مثل افرادی که بیمار دارن ودارو هاشون در دسترس نیست خُب این افراد دارن از sanctions ها (تحریم ها ) علیه ایران ضربه میخورن پس ناراحتیشون هم غیر قابل کنترله هم قابل درک

درحقیقت کم تر افرادی هستند که میتونن شرایطشون رو مدیریت کنند چون مدیریت این شرایط تاحد بلوغ یافته ای با درآمد اشخاص در ارتباطه

افرادی هم که درآمد مناسبی دارن اصلا تحولات اجتماع براشون مخاطره ای یَدَک نمیکنه

پس راهکار چیه !! نظارت بر تمام اُرگان ها نهاد ها و ساز مان ها و.......برای بهبود شرایط اجتماع از سوی دولت : مثل بسط دادن تعداد افرادی که از یارانه معیشتی بهره ببرند افزایش سهمیه سوخت
    و...................

درنهایت مردم تنها میتونن خودشون وخانواده رو مدیریت کنن اما گام اصلی رو تنها دولت جمهوری اسلامی ایران میتونه درجهت بهبود اطلاق کنه

6. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

اقا سعید عزیز
    سوال شما اینه که در شرایط فعلی چگونه میشه امید و انگیزه رو حفظ کرد و علت بی انگیزگی و افسردگی عمومی رو هم خودت توضیح دادی

خب افسردگی وقتی عامل بیرونی داره بایستی عامل بیرونی اصلاح بشه که اونم از حیطه اختیار مردم خارجه
    بقیه ش دیگه فقط مکانیزم دفاعی محسوب میشه نه راهکار!!

البته میشه در شرایط فعلی هم با زحمت و تلاش اوضاع مالی رو تا حدی روبراه نگهداشت
    اما وقتی میبینیم که خیلی از هموطنان متاسفانه دسترسی به گاز ندارن
    دسترسی به اب شرب ندارن نان خالی تو سفره شون نیست بهرحال ادم یه مقدار دیپرس میشه

درسته که من نوعی قاعدتا منافع خودمو از همه مهمتر میبینم اما نمیشه ادم کاملا ریلکس و شاد تو ساحل دراز بکشه وقتی به چشم میبینه یه عده دارن تو اب دست و پا میزنن و غرق میشن

ضمنا شرایط خودمونم نگاه میکنیم میبینیم اگه اینهمه معضلات اقتصادی نبود میتونستیم به مراتب بهتر و با کیفیت بالاتر زندگی کنیم

من قرصهای بسیار حیاتی مربوط به قلبم به مدت یک ماه نایاب شده بود و از مسیرهای عجیب غریب و پیچیده ای مجبور بودیم تهیه کنیم

خیلی تلخه که از بیرون تحریم باشیم و از داخل هم یک مشت فرصت طلب داروها رو احتکار کنن و مردم واسه تهیه داروهای حیاتی مجبور باشن پول چندبرابر بدن از همون انباردارهای بی وجدان دارو بخرن

و اما راهکار واسه اینکه بشه در شرایط فعلی دچار افسردگی نشیم..
    همون که چند خط بالاتر گفتم باید با تلاش و پویایی خودمونو سرپا نگهداریم
    تا جایی که میتونیم دستمون به دهنمون برسه و از اضافه پولمون یه مقدارشو به نیازمندایی که از نیازمند بودنشون مطمئن هستیم ببخشیم
    اینم باعث ارامش وجدان میشه و فشار ناشی از تماشا کردن رنج دیگران رو کم میکنه

و بیش ازین وارد جزییات نمیشم چون اونوقت تاپیک سیاسی میشه و به مشکل میخوره..
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

8. 4 کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

بقول خانم دریا بهتر هست زیاد اخبارو دنبال نکنیم تا افسردگی و اعصابخوردی برامون پیش نیاد.

در کل کار رسانه ها اغراق کردن هست فرق نمیکنه رسانه کدوم طرفی باشه اغراق میکنن و میخوان خوب رو خوبتر از چیزی که هست و بد رو بدتر از چیزی که هست معرفی کنن.

بقول حسن ریوندی: زن و مرد حتی اگه زن و شوهر واقعی باشن در تلویزیون ما( صدا و سیما ) نامحرم هستن و نباید دستشون به همدیگه بخوره

10. 4 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

لطفا سایر کاربران هم شرکت کنند !! ونظراتشون رو با ما به اشتراک بزارن

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام

سپاس از تاپیک جذاب وزیبای شما

بله عوامل فوق جمله عوامل بروز تشویش و نگرانی در اجتماع هستند !

اما موضوع تکامل روحیه درجهت مثبت و با ذوق اندیشی دراین شرایط خوب یک حالت کلی نیست که نیاز به اقدام های کلی باشه !

به عبارتی کارت اعتباری نیست که یک شبه مصدود ویک روزه کارت های جدید توسط بانک عرضه بشن !
    برای مثال : موضوع تشویش و فسردگی از شرایط فعلی دربستر اجتماع یک حالت کل داره اما حفظ روحیه در این شرایط یک بستر جزعی ایجاد کرده
    جزئیاتی که تک تک افراد رو درگیر کرده !! جزئیات به صورت زیر بارم بندی میشن

1 اقتصاد مردم ( توانایی هرفرد در قدرت خرید )
    2 نیاز های اساسی مردم ( گوناگونی بیماری ها و نادر بودن دارو و... )
    3 نبودن بستر اشتغال متناسب با حرفه ها ( بیکاری )
    4 گرانی روز افزون در کالا ها و...............!!
    5 تقاضای زیاد و عرضه ی کم.
    6 الی آخر.....................!!

خوب تا الان بعضی از افراد خواه یا ناخواه نمیتونند شرایط رو کنترل کنند مثل افرادی که بیمار دارن ودارو هاشون در دسترس نیست خُب این افراد دارن از sanctions ها (تحریم ها ) علیه ایران ضربه میخورن پس ناراحتیشون هم غیر قابل کنترله هم قابل درک

درحقیقت کم تر افرادی هستند که میتونن شرایطشون رو مدیریت کنند چون مدیریت این شرایط تاحد بلوغ یافته ای با درآمد اشخاص در ارتباطه

افرادی هم که درآمد مناسبی دارن اصلا تحولات اجتماع براشون مخاطره ای یَدَک نمیکنه

پس راهکار چیه !! نظارت بر تمام اُرگان ها نهاد ها و ساز مان ها و.......برای بهبود شرایط اجتماع از سوی دولت : مثل بسط دادن تعداد افرادی که از یارانه معیشتی بهره ببرند افزایش سهمیه سوخت
    و...................

درنهایت مردم تنها میتونن خودشون وخانواده رو مدیریت کنن اما گام اصلی رو تنها دولت جمهوری اسلامی ایران میتونه درجهت بهبود اطلاق کنه

سلام

گفته بودم خود دولت باید درجهت بهبود حال مردم اقدام کنه
    قسمت مربوطه رو در نقل قول پست قبلیم مشخص کردم

همین امشب اعلام شد برای کاهش ناراحتی های مردم
    قراره دوباره یارانه معیشتی رو بسط بدن وتعداد افراد بیشتری سرتاسر ایران شامل بشه

وکسانی که برای نوبت اول دریافت نکردن و کاندید های نیاز مند بودن باید درنوبت بعد یارانه دفعه سابق روهم همراه یارانه نوبت جدید هردو رو باهم دریافت کنند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 119 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    سلام

گفته بودم خود دولت باید درجهت بهبود حال مردم اقدام کنه
    قسمت مربوطه رو در نقل قول پست قبلیم مشخص کردم

همین امشب اعلام شد برای کاهش ناراحتی های مردم
    قراره دوباره یارانه معیشتی رو بسط بدن وتعداد افراد بیشتری سرتاسر ایران شامل بشه

وکسانی که برای نوبت اول دریافت نکردن و کاندید های نیاز مند بودن باید درنوبت بعد یارانه دفعه سابق روهم همراه یارانه نوبت جدید هردو رو باهم دریافت کنند
    سلطنت

آره دیدم اون قسمت که زیرش خط کشیده
    به آخرین ویرایشش هم توجه کردم

رشته ات علوم سیاسیه

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sssssalar نمایش پست ها
    سلطنت

آره دیدم اون قسمت که زیرش خط کشیده
    به آخرین ویرایشش هم توجه کردم

رشته ات علوم سیاسیه
    سلام
    رشته تجربی درس میخونم

سالار حواست نیستا علوم سیاسی چه ربطی به این تاپیک داره

اگه گفته بودی علوم اقتصاد یا علوم اجتماعی باز یه چیزی

منظورت چیه از آخرین ویرایش. من اصلا اون پست رو ویرایش نکردم که چیزی بهش اضاف یا کسر بشه
    ویرایش توسط Saltanat : 12-31-2019 در ساعت 01:15 PM

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41621
    تشکـر
    110
    تشکر شده 44 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام به همه ارادت دارم
    من روشی که خودم استفاده میکنم رو بهتون میگم
    من رژیم رسانه ای گرفتم و فقط جمعه به جمعه اخبار رو چک میکنم تا بفهمم دور و برم چه خبره
    معتقدم اربابان رسانه ای تموم تلاششون رو میکنن تا افکار منفی رو به خورد جامعه بدن چه داخلی و چه خارجی اینا همشون برا منافع خودشون صحبت میکنن و هدفشون فقط نا امید کردن هست
    من مشکلات زیادی دارم ، با گرونی مواجه هستم ، کارت سوخت ندارم و بنزین 3 تومانی هم میزنم اما اگه بیام به این اخبار هم گوش کنم که دیگه امیدی و انگیزه ای برا کسایی که دوستشون دارم نمیمونه ک
    به علت سیاست های سایت خیلی چیز ها رو نمیتونم بگم ولی خب به فکر خودم هستم و معتقدم عمرم محدوده و از این عمری که محدود هست باید لذت ببرم و ذره ای اجاره نمیدم اربابان رسانه ها ذهنم رو تحت کنترل بگیرن

16. کاربران زیر از tarah2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

.....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)